Виставки / 2015 рік / Виставка живопису і графіки Ярослава ВАСИЛИКА

Виставка живопису і графіки Ярослава ВАСИЛИКА


3 червня відкрито чергову, сьому  персональну виставку тернополянина  Ярослава ВАСИЛИКА. В експозиції – 47 творів (38 живописних полотен і 9 рисунків). 


Ярослав ВАСИЛИК – інженер-конструктор за фахом і художник за покликанням. Народився 25 червня 1950 р. в с. Коропець, тепер Монастириського р-ну. У 1967-68рр. навчався в Чернівецькому будівельному технікумі, у 1968-74рр. – у Львівському політехнічному інституті на інженерно-будівельному факультеті. В 1974-97 рр. працював у Тернопільському проектному інституті «Діпроцивільпромбуд». З 1997 р. – головний спеціаліст-конструктор творчо-виробничого підприємства «Тернопільархпроект». Працював інженером, займався мистецькою самоосвітою, читав фахові книжки, конспектував їх і  малював, малював, малював…


Вперше показав свої твори на збірній виставці самодіяльних художників у Тернопільському краєзнавчому музеї у 1995р. Згодом були  шість персональних виставок в Художньому музеї Тернополя, індивідуальні виставки у Львівському Палаці мистецтв,  Музеї мистецтв Прикарпаття, участь у Осінніх салонах у Львові.


За роки творчості  Ярослав Василик виробив власну неповторну манеру, свій мистецький почерк. Його пейзажі  із  зображенням вулиць Тернополя, ставу,  краєвидами рідного Коропця - особливі та впізнавані. Портрети дітей, дружини, мистецтвознавця Наталії Собкович, головного художника Тернопільського театру Григорія Лоїка, письменника Богдана Мельничука - емоційні, з надзвичайно багатим  колоритом, трохи шаржовані, намальовані на одному диханні. 


За 20 років співпраці Ярослав Василик подарував музею 26 картин. Цьогоріч музейну збірку поповнили два пейзажі – «Схід сонця в Коропці» (1990 р., полотно, олія) і «З Новим роком» (2013, полотно, олія).


artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua