Виставки / 2015 рік / Батько і син ПІПАНИ. МАЛЯРСТВО

Батько і син ПІПАНИ. МАЛЯРСТВО
 
До 80-річчя від дня народження Михайла Піпана  і  40 - річчя його сина Петра Піпана відкрито виставку малярства з приватної колекції тернополянина  Петра Килимника.

Михайло Піпан народився 7 квітня 1935 р. в с. Стібне Перемишльського повіту  (Польща). У 1945р.  родина, депортована в УРСР, поселилася в с. Забойки на Тернопільщині. У 1960 – 65 рр.  навчався  в Одеському художньому училищі імені М. Грекова на живописно-педагогічному відділенні (у Я.Киричека, В. Путейка). Після  закінчення училища  переїхав до Молдавії, там працював художником-оформлювачем. З 1966 р. жив у Тернополі, працював у виробничих майстернях Художнього фонду України. З 1968 р. брав участь у багатьох збірних  виставках у Тернополі, Львові, Києві, Москві, Слівені (Болгарія). Його персональні виставки відбулися в Тернополі  (1971, 1982, 1986, 1989, 1994, 2014), Одесі (2001), Ненсі, (Франція, 2001), Тоді, Мілані (Італія, 2003). Окрема сторінка творчої діяльності М.Піпана – монументально-декоративні роботи в храмах: настінний розпис у церкві м. Ненсі (Франція, 2001), ікони для церкви Св. Василія Великого у Тернополі (2004). Розписи церков у селах Тернопільщини, чекають на окреме мистецтвознавче дослідження.

Помер М.Піпан у Тернополі 4 червня 2007р.  

На виставці представлено 60 картин  -  частина доробку  М.Піпана 1980-90х років – найбільш продуктивного періоду його творчості. Це краєвиди Седнева, Тернополя та околиць, натюрморти, портрети, тематичні композиції. У картинах М.Піпана відображена любов до рідної землі, народу. Всі твори емоційні, імпульсивні, з характерними образами, сповнені сміливих кольорових поєднань. Майстерно  володіючи технікою малюнку, мистець знаходить виразні пластичні засоби у кожній картині.

Петро Піпан народився  1 липня 1975 року у Тернополі. Навчався в Одеському художньому училищі ім. М.Б. Грекова (викладачі з фаху - Я. Киричек, Є.Кучінська). На першій персональній виставці представив 30 картин. Його праці великоформатні, експресивні, зі сміливими поєднаннями  кольору,  зроблені швидким емоційним пензлем. Тематика творів різноманітна – класичні натюрморти, пейзажі, композиції із сюжетами війни на Донбасі.
Кілька років тому  Петро Піпан, зустрівши колекціонера та мецената Петра Килимника - уродженця Чортківщини, довірив йому батькові картини. І не помилився. Дякуючи Петру Килимнику, сьогодні картини набули виставкового вигляду, стали відомі широкому загалу шанувальників красного мистецтва.
 
 

 
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua