Виставки / 2015 рік / ВИСТАВКА НАДІЇ СЕМЦІВ

Виставка Надії СЕМЦІВ «ВЕЛИКОДНІЙ РУШНИЧОК»
 
До 25-річчя  творчої діяльності Надія СЕМЦІВ – викладач художнього ткацтва  Теребовлянського вищого училища культури, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, представила колекцію Великодніх рушничків. Збірка формувалася упродовж декількох років, і зараз вона налічує більше 80-и рушничків, різних за розмірами, колоритом, композицією, орнаментом, технікою: є вишиті нитками, бісером, з мережкою, ткані.

Свій перший рушничок Надія вигаптувала у 12 років,  під керівництвом мами –  відомої в області вишивальниці і писанкарки Стефанії Семців. Це був подарунок для батька. З тих пір вже не уявляла свого життя без голки і нитки, почала вишивати  більші, складніші твори, удосконалювати свою майстерність. У 1995 р. вперше виставила  вишивки  на Великодній виставці «Родинні обереги» у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї.

Великодній рушничок – невід’ємний атрибут Великодніх свят. Кожна господиня прагне, щоб її кошик був найбагатший, а рушничок – найкращий. На рушничках традиційно зображали символи Великодня – крашанки-писанки, гілочки верби, напис «Христос Воскрес», церкву чи хрест. Зразки таких рушничків представлені у колекції вишивальниці.

Вагомою складовою виставки стали численні писанки, дряпанки, мальованки, створенням яких захоплюється  п. Надія.

На вернісаж Надії СЕМЦІВ  з Теребовлі приїхала численна делегація:  М.Р. КУЗІВ – начальник відділу культури і туризму районної державної адміністрації, викладачі і студенти Теребовлянського вищого училища культури на чолі з директором – М.І. ВИННІЧИКОМ. З персональною виставкою п.Надію привітала О.П. ГАВРИШ-СІКОРСЬКА – голова Тернопільського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України,  друзі та  знайомі.

Виставка триватиме до 20 квітня 2015 р.
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua