Виставки / 2022 рік / «РЕФЛЕКСІЇ ГІПЕРРЕАЛІЗМУ В УКРАЇНІ»

      Розпорядженням Президента України від 10 листопада 2022 року №292/2022 – «Про призначення грантів Президента України молодим діячам у галузі образотворчого мистецтва, а також молодим письменникам і майстрам народного мистецтва для створення і реалізації творчих проєктів» присуджено грант тернопільській художниці Христині БОДНАРУК «Рефлексії гіперреалізму в Україні»,  який реалізовано у листопаді – грудні 2022 р. на базі Тернопільського обласного художнього музею.
        Молода художниця здобула ґрунтовну мистецьку освіту. За її плечима -  навчання на факультеті образотворчого  мистецтва Тернопільського національного педагогічного університету імені В.Гнатюка  та магістратурі Львівської національної академії мистецтв, де вивчала монументальний живопис. З 2012 року брала участь у збірних виставках у Тернополі, Києві, Львові, Мадриді.   ЇЇ картини  знаходяться в приватних колекціях в Ірландії, Великій Британії, США, Новій Зеландії, Франції, Іспанії, Ісландії…
         Метою проєкту є популяризувати  та актуалізувати  українську  культуру, привернути увагу до гіперреалізму на території України з метою його розповсюдження та відокремлення від фотореалізму, відповідно до закордонних практик, відоброзити вплив актуальних трендів в образотворчому мистецтві на сучасний український портрет. Створені великоформатні портрети  в напрямку гіперреалізму, захоплюють точністю відтворення деталей та  психологізмом. Експресивність, фрагментарна, ракурсна подача образу у великому форматі, передають внутрішню напругу портретованих жінок різного віку. Контрастний  білий  фон  додає сили драматичному  звучанню образів.
         Портрети, створені Христиною є впізнаваними, що свідчить про талант та сформований творчий почерк авторки, який спирається на академічну освіту та розуміння сучасного мистецтва.  Художниця намагається не тільки вловити зовнішню схожість із натурою, а й передати внутрішній світ портретованих, їх почуття, думки.
Христина Боднарук наполегливо торує свій шлях, розкриваючи творчу індивідуальність, представляє світобачення молодого покоління мистців - тернополян початку ХХІ століття.
                                                                                           Ольга ВАВРИК – заступник директора ТОХМ
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua