Виставки / 2022 рік / Кременецька "ПАЛІТРА"

     Кременець - один із районних центрів Тернопільщини, який може похвалитися досить активним мистецьким життям у наш непростий, неспокійний час. У Кременці працюють мистецькі гурти: чоловічий «Гладущик» (засн. Н.Зварунчик), жіночий «Палітра» і студентський «Натхнення» (кер. обидвох Т.Балбус).
     Мистецький гурт «Палітра» був створений восени 2003 р. з ініціативи Тетяни Балбус. Колектив об’єднав викладачів кафедри образотворчого мистецтва Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії, згодом долучилися і випускниці цього вишу. Члени гурту проводять персональні і колективні виставки, беруть участь у фестивалях та пленерах в Україні і за кордоном.
    У виставковій залі Художнього музею відкрито виставку живопису, графіки та декоративно-прикладного мистецтва. 11 авторів представили 90 творів, серед яких пейзажі, портрети, натюрморти, абстрактні композиції, гобелени, декоративний розпис по кераміці, прикраси з бісеру, сюжетні текстильні ляльки.
Тетяна Балбус – керівник гурту, заслужений майстер народної творчості України (2017), працює в галузі абстрактного і декоративного живопису, українського народного розпису, аплікації, колажу, ткацтва і писанкарства. В експозиції виставки – твори із серії «Барви українських декоративних розписів», розписи по кераміці.
     Олександра Панфілова – кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри образотворчого мистецтва Волинського національного університету ім.Лесі Українки. Представила роботи у техніці акварелі. Улюблені жанри – портрет, натюрморт.
    Богдана Гуменюк - викладач мистецьких дисциплін фахового коледжу Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Т.Шевченка працює в техніці олійного живопису та акварелі. Її твори – віддзеркалення внутрішнього світу – світлі й поетичні.
     Акварель - досить складний вид мистецтва, який вимагає від мистця відчуття кольору і душевної чистоти.
     Ольга Зозуля – приєдналася до гурту у 2021 році. В доробку художниці 10 персональних виставок, в тому числі у нашому музеї в жовтні цього року. Родзинкою творчості Ольги є картини, намальовані на палітрах різного розміру, які звертають на себе увагу не лише форматом, але й енергією, настроєм живопису. Улюблені мотиви – квіти та пейзажі у різні пори року.
     Акварелі Іванни Погонець, кандидата педагогічних наук, старшого викладача кафедри мистецьких дисциплін та методик їх навчання Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка – витончені і ліричні, краєвиди сповнені повітря.
     Катерина Склярук особливо полюбляє жанри портрету і натюрморту. Працює в техніці олійного і акварельного живопису, виявляє себе у графіці.
     Юлія Трачук – вчитель образотворчого мистецтва та керівник гуртків «Писанка» та «Образотворче мистецтво» у Кременці. В техніці олійного живопису надає перевагу портрету і архітектурному пейзажу.
     Юлія Янчук – засновниця та керівник арт-студії "Викрутаси". ЇЇ графічні композиції цікаві сюжетами, асоціативні і метафоричні, з ретельно продуманою композицією.
     Людмила Блищак - майстриня народних промислів і художнього моделювання. Створює ляльки понад десять років і за цей час виготовила їх більш як сто. Це і ляльки-мотанки, і тільди, а ще працює у панчішній техніці. На виставці представила казкових домовичків.
     Зоя Мацишина і Наталія Рублевська - доценти кафедри образотворчого мистецтва, дизайну та методики їх навчання Тернопільського національного педагогічного університету імені В.Гнатюка, захоплюються декоративно-прикладним мистецтвом. В експозиції представлені гобелен та прикраси з бісеру.
     Виставкова діяльність у складі гурту вимагає від мистців вироблення і дотримання своєї власної неповторної манери. Зіставлення і порівняння з колегами спонукають до вдосконалення творчого підходу, постійної праці і розвитку. Кожна з учасниць виставки представила найкращі твори, які разом склали неповторну кременецьку «Палітру».
 
Ольга Ваврик, заступник директора ТОХМ.
Фото - Наталя Огінська.

artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua

сторінка 1 2 Наступна