Виставки / 2022 рік / 50/50 Сергія МУЗИКИ

                                 «50/50» Сергія МУЗИКИ
  Покликання людини, яке потім стає долею, відкривається з юних літ, або в час, коли маючи певний життєвий досвід, людина шукає себе. Потрібно тільки   вміти почути той  внутрішній  голос, котрий веде і супроводжує протягом усього життя.
Філолог за освітою і філософ за своєю сутністю,  Сергій Музика упродовж професійної кар’єри  був і викладачем мовознавчих дисциплін  у  вишах Тернополя,  і  керівником закладів середньої освіти -  ліцею з поглибленим вивченням іноземних мов ТЕІПО, Християнського колегіуму імені Йосифа Сліпого.
В 1992-96 роках Сергій працював головним зберігачем фондів Тернопільського обласного художнього музею. Заповнені його рукою  інвентарні книги, навічно залишилися  в  історії музею.  Власне саме тут, у стінах нашого музею відбувалися зустрічі і знайомства  з визначними  мистцями - Діонізієм Шолдрою, Іваном Мердаком та багатьма іншими, які були потужною інтелектуальною силою в оточенні Сергія і, безумовно, вплинули на його розуміння мистецтва і бачення себе в мистецтві.
З 2018 року Сергій Музика  працює директором Тернопільської художньої школи імені Михайла Бойчука. У 2021 р.   став  дипломантом  ІІ ступеня Обласної мистецької премії  імені Олени Кульчицької.
Образотворенням (як сам визначає)  почав займатися у вересні 2019 року. Власне тоді з’явилася серія колажів «5 копійок до питання Вселенського Україноцентизму», «Сотворення». Роботи Сергія Музики вперше на широкий загал були представлені у  лютому-березні 2020 року в галереї «Бункермуз»,  на виставці «Три візії» поряд із гобеленами Соломії Бутковської та графікою заслуженого художника України Миколи  Дмітруха.
На  сьогоднішній персональній виставці  митець показує 50 творів малярства і колажів. Споглядаючи їх,  бачимо художника-філософа, який візуалізує свої роздуми, своє бачення світу. Малярські рефлексії автора дають можливість  його  особистості розкритися  естетично і самобутньо.  Водночас  художні образи не виникають з «нічого», художник  звертається до тем, які можна віднести до категорії «вічних» - «Метаморфози», «Містерія неба».   Власне  Сергій Музика  творить сучасне мистецтво, де концептуальна ідея превалює  над технікою і засобами виразності.  Основною деталлю багатьох його творів є сфера – універсальний символ і досконала форма, яка  може вмістити  у собі цілий світ. Додаткових сенсів  своїм творам автор додає, сміливо  експериментуючи з фактурами та матеріалами основи.  Виставка  «50/50» є цілісною,  розкриває нам художника з власним почерком і триватиме у Художньому музеї до 23 лютого.
                                                             Ольга Ваврик – заступник директора ТОХМ.

artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua