Виставки / 2021 рік / "Мар’ян Стронський. Живопис і графіка"

25 листопада в Художньому музеї відкрито виставку репродукцій творів живопису і графіки Мар'яна Стронського - польського художника, твори якого зберігаються в музеях Польщі, зокрема, в Перемишлі. Організатор заходу - Тернопільське культурно-просвітницьке полонійне товариство (голова - Марина Войнова).
Мар'ян Стронський народився в 1892 році в Лозовій біля Тернополя. Малою дитиною разом з батьками переїхав до Перемишля (Польща). Освіту здобував в Краківській та Віденській академіях мистецтв. Жив у Парижі, Варшаві. Працював у графіці (досконало володів технікою офорту, акватинти), станковому та монументальному живописі. Зокрема, відновив монументальні розписи залізничного вокзалу та міської ради Перемишля, працював над відновленням інтер'єрів більше 30 храмів.
На виставці представлено понад 30 репродукцій станкових живописних і графічних творів М.Стронського - архітектурні види Перемишля, жіночі, чоловічі, дитячі портрети, натюрморти.
На відкриття виставки завітали представники Тернопільського обласного культурно-освітнього полонійного товариства, студенти ТНПУ ім. В.Гнатюка, представники Байковецької ОТГ, куди належить с.Лозова, де народився художник.
Виставка діятиме до 10 грудня 2021 р.
Ольга Ваврик - заступник директора ТОХМ.
#тернопільський_мистецький_вернісаж

artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua