Виставки / 2021 рік / "ДЕТАЛЬ" Христини БОДНАРУК

                         «ДЕТАЛЬ» Христини БОДНАРУК
          10 лютого у мистецькому житті Тернополя відбулася подія, варта уваги та захоплення. У виставковому залі Тернопільського обласного художнього музею відкрито першу персональну виставку живопису та графіки Христини БОДНАРУК «Деталь». Молода художниця здобула ґрунтовну мистецьку освіту. За її плечима - навчання на факультеті образотворчого мистецтва Тернопільського національного педагогічного університету імені В.Гнатюка  та магістратурі Львівської національної академії мистецтв, де вивчала монументальний живопис. З 2012 року брала участь у збірних виставках у Тернополі, Києві, Львові, Мадриді.   ЇЇ картини знаходяться в приватних колекціях в Ірландії, Великій Британії, США, Новій Зеландії, Франції, Іспанії, Ісландії…
            В експозиції виставки – портрети, виконані  олійними фарбами в реалістичній манері («Анна», 2018, «Катерина. Христина», 2019). Вони захоплюють точністю відтворення деталей та  психологізмом. Особливим є графічний триптих «Шлях» (2019 р.), виконаний пастеллю і тушшю. Експресивність, фрагментарна, ракурсна подача образу у великому форматі, передають внутрішню напругу портретованих чоловіків старшого віку. Контраст білого фону та чорноти туші і пастелі додає сили драматичному звучанню образів.
           Портрети, створені Христиною є впізнаваними, що свідчить про талант та сформований творчий почерк авторки, який спирається на академічну освіту та розуміння сучасного мистецтва.  Художниця намагається не тільки вловити зовнішню схожість із натурою, а й передати внутрішній світ портретованих, їх почуття, думки.
            Всього на виставці представлено 37 творів, переважно – портретів. Також є кілька пейзажів («Зборів»,  «Чернівці», обидва -  2019р.) –  настроєвих, виконаних на пленерах. Досвід роботи на природі Христина перейняла від свого дідуся – відомого тернопільського художника – пейзажиста Віктора Макарова.
Виставка «Деталь», яка діятиме в Художньому музеї до 3 березня, показала, що у мистецькому середовищі Тернополя з’явилася яскрава особистість, яка наполегливо торує свій шлях, розкриваючи творчу індивідуальність. Христина представляє світобачення молодого покоління мистців - тернополян початку ХХІ століття.
                                                                                          Ольга ВАВРИК – заступник директора ТОХМ 
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua